Produkcja wyrobów z drewna

Na początku był las…

Zainspirowało nas drewno, które poznaliśmy od środka.
Doświadczenia z nim związane sięgają dziesiątek lat wstecz.
Po wnikliwej analizie rynku i określeniu jego potrzeb, z tych korzeni w 1998 roku wyrosła firma KARWEL.
Dzięki pasji i zaangażowaniu w ciągu zaledwie kilku lat staliśmy się wiodącym producentem karniszy drewnianych w Polsce.
W miarę upływu czasu kierując się potrzebami naszych klientów poszerzyliśmy ofertę wyrobów z drewna.
Wysoka jakość produktów oraz nowatorskie wzornictwo gwarantują nam silną pozycję na rynku.

Od początku swojej działalności KARWEL rozwija się bardzo dynamicznie skupiając się przede wszystkim na jakości produkowanych i oferowanych produktów. Zakład zajmuje się głównie produkcją galanterii drewnianej tj. karniszy drewnianych, ale również w swojej ofercie posiadamy gamę karniszy metalowych, plastikowych, drewniano-metalowych, rolet materiałowych ściennych i okiennych, akcesoria do zasłon i firan i innych elementów dekoracyjnych. Surowiec pozyskiwany do produkcji pochodzi z Polskich Lasów Państwowych. Używamy do produkcji drewno buka, jesionu, dębu, lipy a także wysokogatunkową sosnę i świerk. Firma posiada również certyfikat FSC®.

W ostatnim czasie firma zakupiła i uruchomiła linię do przetarcia, rozkroju i manipulacji tarcicy. Pozwoliło to znacząco powiększyć moce przerobowe. Wykonana została również  inwestycja mająca na celu powiększenie potencjału i jakości procesu suszenia drewna. Zrealizowane zostało to poprzez zakupienie nowych komór suszarniczych. Posiadamy  zarówno komory suszarnicze konwencjonalne jak i próżniowe. Jednorazowy wsad to około 350 m3 drewna.

Park maszynowy jaki posiadamy umożliwia nam produkcję małowymiarowych elementów toczonych, jak również nóg meblowych i stołowych. Posiadamy również odpowiednie zaplecze techniczne do wytwarzania drążków drewnianych szlifowanych lub nie szlifowanych o średnicy od 10 mm do 55 mm. Automatyczne systemy optymalizacji, wycinania wad drewna znacząco skracają czas potrzebny do wykonania wyrobów w porównaniu z tradycyjnymi metodami produkcji. Linia do łączenia na mikro wczepy pozwala wykorzystywać do produkcji odcinki materiału które w tradycyjnym procesie produkcji np. drążków byłyby uznane za nieprzydatne.

W celu poprawienia jakości pracy firma zainwestowała środki w automatyczny system nawilżania powietrza co znacząco wpłynęło na mikroklimat panujący na halach produkcyjnych i jakość produkcji.

Firma posiada również zaplecze techniczne i odpowiednio wykwalifikowaną kadrę pracowniczą do wykonywania powłok zewnętrznych na produkowanych wyrobach, metodami natryskowymi jak i podciśnieniowymi .

Przerabiamy około
10 000 m3
drewna okrągłego w tym dąb, jesion, buk, lipa, jawor, klon, brzoza, sosna i świerk.

Moce produkcyjne elementów toczonych sięgają
12 000 000  sztuk
rocznie.

 

Posiadamy Certyfikat FSC® NC-COC-015682

Świadczy on o pochodzeniu surowców których używamy do produkcji naszych wyrobów.

 

DO PRODUKCJI WYROBÓW Z DREWNA UŻYWAMY

  • wielowrzecionowe automaty toczące
  • wielopłaszczyznowe automaty wiertarsko-klejące
  • tokarki przelotowe
  • wiertarki oscylacyjne
  • linię do łączenia na mikro wczepy
  • strugarki wielowrzecionowe
  • szlifierki do płaszczyzn
  • szlifierki liniowe do elementów okrągłych
  • szlifierki liniowe do elementów kształtowych
  • wiele innych maszyn i urządzeń potrzebnych do obróbki wyrobów z drewna ...